Cyfrowa Szkoła Wielkopolska @2030

Utworzono dnia 22.01.2024

Cyfrowa Szkoła Wielkopolska @2030

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do I edycji projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska @2030”.

„Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030” to projekt Samorządu Województwa Wielkopolskiego realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie
z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Programu Fundusze Europejskie
dla Wielkopolski 2021-2027. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych
i cyfrowych, doposażenie szkoły w sprzęt TIK (rodzaj dostarczonego sprzętu zależny jest
od wybranych zajęć pozalekcyjnych).

W roku szkolnym 2024/2025 w naszej szkole będą realizowane zajęcia pozalekcyjne Wielkopolskie Laboratoria Informatyczne. Zajęcia będzie prowadził nauczyciel informatyki – pan Sławomir Gwizdek. Będzie w nich mogło uczestniczyć 15 uczniów.

„Wielkopolskie Laboratoria Informatyczne” pomogą uczniom wspiąć się na wysoki poziom umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. Celem projektu będzie upowszechnianie, promocja i popularyzacja przykładów dobrych praktyk oraz wykazanie ścisłego związku informatyki, myślenia algorytmicznego i programowania.