Drużynowe biegi przełajowe - FINAŁ

Utworzono dnia 19.10.2023

18 października odbył się finał powiatu rawickiego w drużynowych biegach przełajowych. W Igrzyskach Dzieci startowały aż 4 grupy: klasy IV (rocznik 2013) dziewcząt i chłopców, klasy V-VI (rocznik 2011 - 2012) oraz 2 grupy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej klasy VII i VIII (rocznik 2009 - 2010) dziewcząt i chłopców. W biegu uczestniczyło 6 reprezentantów szkoły z czego 4 zawodników najszybszych punktowało w klasyfikacji drużynowej. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z klas IV mieli do przebiegnięcia niecałe 800 m . Ostatecznie tuż za podium 4 lokatę  zdobyły najmłodsze dziewczynki. Natomiast w grupie najmłodszych chłopców w klasyfikacji końcowej nasza reprezentacja zajęła I miejsce i dostali się do finału wojewódzkiego, w składzie:  Marcel Chorzępa 4a (indywidualnie na 7 miejscu) Jan Narbutowicz 4a, Maksymilian Skrzypczak 4a (indywidualnie na 6 miejscu), rezerwowy Filip Lipowczyk 4a, Kacper Biskup 4b (indywidualnie na 4 miejscu tuż za podium), Tymon Depkowski 4b (indywidualnie na 5 miejscu), Aleksander Ryznar 4b. Wielkie brawo chłopaki !. W grupie starszych dziewcząt nasza reprezentacja zdobyła III miejsce, w składzie: Marta Juszkowska 6a, Amelia Krajka 6a, Julia Norman 6a, Natalia Grześkowiak 6b, Aleksandra Hupa 6b, Iga Pióro 6b. Starsi chłopcy zajęli 10 miejsce. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dystans był większy ok. 1000 m, dziewczęta zajęły 6 miejsce a grupa chłopców 10 miejsce, ze względu na rezygnację kilkoro uczniów, wystartowało tylko 3 chłopaków. W biegu tym Igor Dopieralski przybiegł na III miejscu i uzyskał awans do finału wojewódzkiego. Wielkie brawa dla Igora, który powtórzył swój wynik sprzed roku. Ostatecznie nasza szkoła uzyskała 2 awanse jeden drużynowo i jeden indywidualnie. Gratulujemy wszystkim, którzy byli i tworzą naszą szkolną reprezentację.

Utworzono: 19.10.2023