"Dzień Drzewa" - warsztaty

Utworzono dnia 16.10.2023

Co roku w październiku nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskiej inauguracji "Święta Drzewa" zainicjowanej przez Klub Gaja. Program poświęcony jest edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży związanej z ochroną środowiska i klimatu. Inicjatywa ta ma na celu wzbogacanie szkolnych skwerów zieleni w sadzonki drzew oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat istotnej roli drzew dla funkcjonowania naszej planety i nas samych. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych poświęconych ekosystemom leśnym. Podczas zajęć poznali genezę tego święta. Obejrzeli projekcję filmu edukacyjnego "Sekretne życie drzew" na podstawie którego powstały prace plastyczne. Najmłodsi uczestnicy tworzyli modele drzew oraz przedstawili zmienność przyrody "Drzewo w czterech porach roku" Klasy starsze wyraziły w swych pracach "Co nam dają drzewa" oraz wykonali przestrzenne makiety lasu. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w 20-tej już edycji "Święta Drzewa" wykazując się dużą kreatywnością.

Utworzono: 16.10.2023