Dzień Świętego Patryka - dzień zielony

Utworzono dnia 20.03.2023

17 marca to w naszej szkole dzień zielony, połączony z obchodami Dnia Świętego Patryka. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klas 5-8 poznali genezę tego święta, zaś uczniowie klas 1-4 wzięli udział w zajęciach kreatywnych. W ich trakcie tworzyli tęczę Leprechauna, na końcu której, zgodnie z legendą, znajduje się skarb irlandzkich skrzatów. Obejrzeli też krótki film o św. Patryku i jego dokonaniach. Uczniowie za sumienną pracę otrzymali specjalne kupony, które wymienili na czekoladowe ,,złote monety'' podebrane skrzatom;-) Chętni uczniowie mieli też okazję spróbować swoich sił w tradycyjnym tańcu irlandzkim. Co więcej - każda osoba z zielonym akcentem w swoim ubiorze otrzymała ,,szczęśliwą koniczynkę'' czyli los, który następnie można było wrzucić do specjalnej skrzyni. Wylosowano 5 zwycięzców, którzy po weekendzie otrzymają nagrody-niespodzianki (do odbioru u p. Agnieszki Konieczek). Są to: Helena Matyla, Aleksandra Czerwińska, Mikołaj Szurman, Lena Stefaniak i Julia Norman.

Utworzono: 20.03.2023