"Festyn z Trójką"

Utworzono dnia 05.06.2023

2 czerwca br., po pięcioletniej przerwie, w Szkole Podstawowej nr 3 w Rawiczu odbył się „Festyn z Trójką”. Już przed południem uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami pojawili się na ulicach miasta z transparentami zachęcającymi mieszkańców Rawicza i okolic do wzięcia udziału w imprezie. Dzieci wręczały przechodniom zaproszenia na festyn. Uroczystość rozpoczęła się  o godz. 16.00 i trwała do 19.00. Na brak atrakcji nie można było narzekać. W organizację imprezy zaangażowali się nauczyciele, dzieci i ich rodzice. Ważnym punktem festynu była scena, na której uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, jak również grę na instrumentach. Swoją obecnością zaszczycili nas strażacy, policja oraz ratownictwo medyczne, którzy również mieli swoje stanowiska. Podczas festynu zagościł UKS z Miejskiej Górki wraz z trenerem Arnoldem Ratajskim. Odbył się widowiskowy pokaz jujitsu. Każde dziecko mogło skorzystać z  dmuchańców, malowania twarzy i zaplatania warkoczyków. Nie zabrakło loterii fantowej i punktu z jedzeniem. Ponadto uroczyście otwarto nowe boisko do gry w boule, którego inicjatorem jest nauczyciel naszej szkoły – p. Maciej Pląskowski.

Zabawa była świetna!!!