"Jak nie czytam, jak czytam"

Utworzono dnia 19.06.2023

7 czerwca uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Dzieci wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli w przestrzeń naszego miasta, by punktualnie o godzinie 10 oddać się lekturze swoich ulubionych książek. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Przy okazji może uda się pobić ustanowiony 1 czerwca 2017 r. rekord Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszący obecnie 459 409 osób. Jednak na te wyniki trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Utworzono: 19.06.2023