„Kocham Moje Miasto”

Utworzono dnia 02.10.2023

W ubiegłą środę 27 września 2023 r. sześcioosobowa grupa uczniów klasy 7b wzięła udział w XVI Konferencji „Kocham Moje Miasto” zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Rawicza. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji były RAWICKIE ROCZNICE W 385-LECIU LOKACJI MIASTA. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele dziewięciu szkół podstawowych z powiatu rawickiego wraz z opiekunami. Każda ekipa losowała zadanie do wykonania. Naszej szkole przypadło zgłębić historię nieistniejącego już na terenie miasta Rawicza klasztoru pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy. Pod opieką Pana Piotra Brudera udaliśmy się w miejsce, w którym niegdyś zlokalizowany był kościół. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych informacji, na podstawie których przygotowaliśmy prezentację multimedialną. Zaprezentowaliśmy ją następnie na uroczystym spotkaniu z władzami miasta i przybyłymi gośćmi. Dziękujemy serdecznie Naszemu opiekunowi Panu Piotrowi Bruderowi za poświęcony Nam czas. Środowa konferencja była dla Nas prawdziwą historyczną ucztą. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat Rawicza - Naszej MAŁEJ, WIELKIEJ OJCZYZNY.

Utworzono: 02.10.2023