Konkurs wiedzy o Sejmie RP

Utworzono dnia 21.02.2023

Dziś w Lesznie odbył się konkurs wiedzy o Sejmie RP, organizowany przez posła, Pana Grzegorza Rusieckiego, we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Giżewska, Filip Kruszka oraz Michał Matysiak. Po przeprowadzonych w styczniu szkolnych eliminacjach, to oni awansowali do etapu w Lesznie.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 10 szkół z terenu Miasta Leszna oraz powiatów leszczyńskiego, rawickiego i kościańskiego. Pracownicy Kancelarii Sejmu opowiedzieli Uczniom o historii oraz architekturze Sejmu, a także zapoznali młodzież z trybem ustawodawczym. Po prelekcjach przyszedł czas na test pisemny, składający się z 30 pytań Konkurs stał na naprawdę wysokim poziomie, gdyż pierwsza szóstka uzyskała wyniki odpowiednio 29, 28 i 27 na 30 możliwych do zdobycia punktów:

drugie miejsce w konkursie zajął Michał Matysiak z naszej szkoły i to On wraz z pozostałą piątką uczniów, w nagrodę pojedzie na jednodniową wycieczkę do sejmu RP, połączony ze zwiedzaniem Warszawy.

Gratulujemy wszystkim uczniom, szczególnie naszej szkoły, bo wykazali się ogromną wiedzą. Michałowi gratulujemy sukcesu i życzymy wielu wrażeń w stolicy.

Utworzono: 21.02.2023