Mistrzostwa Powiatu Rawickiego Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym.

Utworzono dnia 18.04.2023

18 kwietnia 2023 r. na stadionie OSiR w Rawiczu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Rawickiego Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym. Startowały tylko 4 szkoły: SP 3, SP 4, ZSP nr 2 oraz SP Sierakowo.

Zawodnicy startowali w 4 konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczka palantową oraz bieg na 600 metrów (dziewcząt) oraz 1000 metrów (chłopców). Warunki atmosferyczne niestety nie były przychylne dla zawodników i musieli startować w deszczu.

Ostatecznie grupa dziewcząt zajęła II miejsce, w składzie SP 3: Aleksandra Czerwińska, Joanna Czerwińska, Weronika Góźdź, Marta Juszkowska, Aleksandra Kukawka, Julia Norman, Maria Ryznar, Laura Sokołowska, Natalia Szeląg.

Grupa chłopców uplasowała się na III miejscu, skład SP 3: Julian Antonič, Patryk Cymerlik, Jakub Czapliński, Igor Dopieralski, Patryk Łukowiak, Jan Nowacki, Borys Śpiączka, Igor Zawodny. Natomiast indywidualnie III miejsce wywalczył Igor Dopieralski.