Utworzono dnia 10.11.2023

Dnia 11 listopada br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Dzień ten jest dla Polaków doskonałą lekcją nie tylko historii, ale również i patriotyzmu. Część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli klas piątych miała przede wszystkim przypomnieć ówczesne czasy oraz wzbudzić w nas refleksję. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Celem przedstawienia było ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki o swoją ojczyznę. Jak co roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11, w ramach świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wszyscy zgromadziliśmy się na boisku szkolnym i odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczestnicząc corocznie w obchodach święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Utworzono: 10.11.2023