Noc Zawodowców 6.0

Utworzono dnia 11.10.2023

Ach co to była za noc! W piątek 6 października, w godz. 17:00- 20:00 w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się kolejna już edycja Nocy Zawodowców. Organizatorem wydarzenia było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

W jednym miejscu spotkali się uczniowie klas 7 i 8, rodzice, nauczyciele, rzemieślnicy i pracodawcy.

Swoją ofertę  zaprezentowały szkoły z powiatu rawickiego: Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Specjalnych w Rawiczu, I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie, Zespół Szkół w Miejskiej Górce, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu.

Wśród licznych stoisk partnerów wydarzenia swoją ofertę prezentowali: Rawag, Rawbud, Ferrpol, Gazomet, Lakiernictwo Sierakowscy, Studio Venecja, Cukiernia Anna, PGE Energetyka Kolejowa Zakład Dolnośląski, Cech Rzemiosł Różnych w Rawiczu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rawiczu, Powiatowy Urząd Pracy w Rawiczu, Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu, Państwowa Straż Pożarna w Rawiczu, Zakład Karny w Rawiczu.

Na uczestników czekały liczne atrakcje m. in. udział w konsultacjach z doradcami zawodowymi, pokaz interwencji prowadzony przez funkcjonariuszy policji (z udziałem psa służbowego),  warsztaty rolnicze (rozpoznawanie nasion roślin uprawnych, badanie wilgotności nasion roślin uprawnych, warsztaty weterynaryjne, warsztaty informatyczne, warsztaty fryzjerskie, kulinarne, degustacje, prezentacja mundurowych kierunków liceum ogólnokształcącego: kierunku prawno-policyjnego, kierunku Służba Więzienna, kierunku Służba Pożarnicza, rozmowy indywidualne, pokaz kajdankowania, ekspozycja kierunków: opiekun medyczny- wykonywane były: pomiary ciśnienia i cukru, terapeuta zajęciowy – warsztaty lalki motanki, technik masażysta - wykonywane  masaże karku i dłoni, technik usług kosmetycznych, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, opiekunka dziecięca, podolog.

Utworzono: 11.10.2023