Odwiedziny w Straży Pożarnej w Rawiczu

Utworzono dnia 22.06.2026

W minionym tygodniu, uczniowie klas 1-3, odwiedzili Straż Pożarną w Rawiczu. Podczas spotkania strażacy przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa oraz opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Dzieci miały okazję obejrzeć wóz strażacki i poznać jego wyposażenie. W upalny piątkowy dzień, dużą atrakcją było również wspólne ochłodzenie się i lanie wody  z węża strażackiego. Dodatkowym, wyjątkowym przeżyciem dla jednej z grup było zobaczenie, jak strażacy otrzymują zgłoszenie i wyruszają na interwencję. Uczniowie mogli przekonać się, jaj szybko i sprawnie przebiega przygotowanie do akcji ratowniczej. Spotkanie ze strażakami dostarczyło dzieciom wiele ciekawych informacji, radości i niezapomnianych wrażeń

Utworzono: 22.06.2026