Piknik Samorządów Uczniowskich
Dnia 17 czerwca br. na terenie I Liceum Ogólnokształcącego odbył się „Piknik Samorządów Uczniowskich” dla szkół z powiatu rawickiego. Celem była integracja młodzieży oraz wymiana doświadczeń. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Okupnik, Jan Nowacki, Adam Psarski oraz opiekunka, Pani Anna Rabura.
Pierwszym zaproszonym gościem była radna, a zarazem studentka Klaudia Góźdź, która przedstawiła działalność samorządu studenckiego, w którym aktywnie działa na terenie swojej uczelni. Na piknik przybył także starosta powiatu rawickiego, Pan Adam Sperzyński, który zapoznał młodzież z funkcjonowaniem struktur powiatowych i zakresem ich działalności. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań Panu staroście.
W części warsztatowej młodzież pracowała w grupach, wykonując mapę myśli dotyczącą samorządu. Między wykładami a warsztatami był czas wolny. Uczestnicy pikniku mogli skosztować pysznych lodów oraz kiełbasek z grilla, a także zwiedzić szkołę. Nie zabrakło również fotobudki.
Na zakończenie wszyscy uczniowie i opiekunowie otrzymali dyplomy i gadżety.
Na pewno było to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć.






