Projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2030

Utworzono dnia 26.09.2024

Z radością informujemy, że nasza szkoła, jako jedyna ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Rawicz, bierze udział w prestiżowym projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030”. To ogromne wyróżnienie i szansa na rozwój dla naszych uczniów i nauczycieli. Dzięki udziałowi w tym projekcie, będziemy mogli wdrożyć nowoczesne technologie i innowacyjne metody nauczania, co z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości edukacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu i liczymy na dalszą współpracę w ramach tego ambitnego przedsięwzięcia.

„Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030” to projekt Województwa Wielkopolskiego realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Głównym celem projektu jest podniesienie do 2029 r. jakości edukacji na każdym szczeblu kształceniu ogólnego w 545 szkołach województwa wielkopolskiego poprzez rozwój kompetencji kluczowych, w tym kompetencji cyfrowych 5.000 nauczycieli i 16.320 uczniów w ramach realizacji zajęć edukacyjnych
z wykorzystaniem aktywizujących metod kształcenia, TIK, stworzenie Centrum Nauczania Zdalnego oraz zapewnienie wsparcia technicznego i narzędzi informatycznych dla szkół. W Projekcie zaplanowano różnorodne formy wsparcia, takie jak organizację i realizację szkoleń, udostępnienie materiałów dydaktycznych, poradnictwo prawne i psychologiczne.