Urodziny Kornela Makuszyńskiego - Patrona naszej szkoły

Utworzono dnia 12.01.2024

Poniedziałek 8 stycznia 2024 roku był dla naszej szkoły szczególnym dniem. Obchodziliśmy wtedy okrągłą sto czterdziestą rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego - patrona rawickiej "trójki". Data szczególna - dlatego też zajęcia zorganizowane w ten dzień były w sposób specjalny.

Uczniowie każdej klasy musieli przygotować "coś extra" - począwszy od krzyżówek, a na lapbookach skończywszy. Wszystko oczywiście miało być powiązane z Kornelem Makuszyńskim i jego twórczością. W poniedziałek przekazaliśmy również uczniom wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Święta Patrona.

Warto podkreślić, że w konkursie wiedzy dla klas IV-VIII zwyciężyła klasa VII B, a uczyniła to minimalnie, wyprzedzając zaledwie jednym punktem klasę VIII A.

Na uczniów czekała również miła niespodzianka. Po szkole spacerował bowiem Koziołek Matołek we własnej osobie, a towarzyszyli mu jego bajkowi przyjaciele. Każdy, kto tylko wyraził chęć, miał możliwość przybicia piątki z Koziołkiem lub nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Klasy I-III w samo południe wyruszyły na mały spacer po Rawiczu, oczywiście w towarzystwie zabawnego gościa z Pacanowa. Uczniowie wzięli ze sobą to, co stworzyli na wcześniejszych zajęciach, czyli np. pacynki z podobiznami bohaterów książek Makuszyńskiego. Nawet siarczysty mróz nikomu nie przeszkadzał i uśmiech nie schodził z twarzy dzieci.

Utworzono: 12.01.2024