„Witaj Maj, Trzeci Maj”

Utworzono dnia 02.05.2024

30 kwietna br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W tym roku odchodzimy 233 rocznicę tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju. Uczniowie klas VI a i VI b przedstawili żywą lekcję historii, w trakcie której można było dowiedzieć się, jaką rolę odegrała Konstytucja w historii naszej Ojczyzny, jakie były jej postanowienia. Uczniowie przenieśli nas w odległe czasy, do wieku XVIII, gdzie 3 maja 1791 roku  na Zamku Królewskim w Warszawie została uchwalona Konstytucja. Uczennice z kl. IV a, V a i VII a uświetniły przedstawienie przepięknymi piosenkami z tej okazji.

Podczas akademii zostały wręczone Stypendia Dyrektora Szkoły. Otrzymali je:  Kacper Biskup i Lila Mielko z klasy IV b oraz Patryk Cymerlik i Tobiasz Sierleja z klasy VI b. Gratulujemy!

Utworzono: 02.05.2024