Z wizytą w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu

Utworzono dnia 08.11.2022

Zawód strażaka to ryzykowna praca i jednocześnie bardzo szlachetna. Polega nie tylko na pomaganiu drugiemu człowiekowi, ale także na utrzymywaniu bezpieczeństwa. Uczniowie klas I-III odwiedzili siedzibę rawickich strażaków i mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu, czyli w domu. Na specjalnym modelu budynku, który rozmiarem przypominał domek dla lalek, uczniowie zobaczyli symulację niebezpiecznych sytuacji oraz dowiedzieli się jak im zapobiegać. Po rozmowie z panem strażakiem zostali zaproszeni do garażu, gdzie mogli zobaczyć wnętrze wozu strażackiego, sprzęt pożarniczy a także przymierzyć hełm! Atrakcją okazał się ślizg używany w czasie akcji, najczęściej widziany w bajkach o strażakach. Wielu chętnych chciało po nim zjechać, warunkiem jednak było najpierw wejście po nim pod górę - nikomu się nie udało ????

Serdecznie dziękujemy strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu za poświęcony czas i życzymy wytrwałości w pracy.

Utworzono: 08.11.2022