Kremówki papieskie

Utworzono dnia 22.10.2022

Już od kilku lat, w tygodniu poprzedzającym rocznicę wyboru Jana Pawła II na Papieża, Szkolne Koło Caritas przeprowadza akcję: kremówki papieskie. Nie inaczej było tym razem. Wszystkie słodkości bardzo przypadły uczniom oraz pracownikom szkoły do gustu i rozprowadzone zostały w błyskawicznym tempie. Tegorocznej, XXII akcji towarzyszyło hasło: Blask prawdy, nawiązujące do encykliki Jana Pawła II. Tegoroczny dochód przeznaczony zostanie na terapię dzieci z autyzmem. Autyzm dziecięcy to rodzaj całościowego zaburzenia rozwojowego. Dzieci dotknięte spektrum autyzmu, potrzebują odpowiedniego wsparcia oraz terapii od najwcześniejszych lat. Dzięki podjęciu odpowiednich kroków mogą się rozwijać, co w przyszłości pomoże wielu z nich stać się samodzielnymi i nauczy funkcjonować w społeczeństwie. SKC bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się w akcję.

Utworzono: 22.10.2022